Menu

Limeryknięcia

czyli wiadomości z Królestwa Limerick

O autorach i autorstwie

lee-merrick

Korzystając z chwili przerwy, wypada napisać jedną ważną rzecz. Otóż każdy limeryk co do zasady ma autora, autorkę lub autorów (nawet jeżeli już nikt nie pamięta kim oni są lub byli), może się wydawać, że limeryki biorą się tak, ot, z niczego, ale zawsze ktoś im nadaje określoną formę. Limeryki, jakie są tu publikowane, zwykle są podpisywane (jeśli w jakiejś notce nie zostały podpisane, to może znaczyć, że autorem jest publikujący lub komentujący, lub że się zgubiliśmy w autorach). 

Oczywiście, może zaistnieć niesympatyczna sytuacja, kiedy ktoś cudzy limeryk uzna za swój i tak zostanie on opublikowany - jakkolwiek na razie nie wydaje nam się prawdopodobne, by w aktualnym gronie autorów mogła zaistnieć. Ponieważ jednak w komentarzu może publikować każdy, niczego nie wykluczamy - ewentualnego poszkodowanego otwarcie prosi się o zgłoszenie swojego stanowiska, najlepiej w komentarzu (nie polecamy mailowania, bo administrator do poczty rzadko zagląda).

Zdecydowanie natomiast życzymy sobie, żeby respektować autorstwo zamieszczonych tu limeryków. Nie znaczy to, że nie wolno ich cytować, kopiować, uczyć się na pamięć i czytać znajomym - wręcz przeciwnie, zachęcamy, tyle że życzymy sobie, aby przynajmniej nie przypisywać sobie ich autorstwa, a najlepiej podać autorów (w takiej wersji jak tutaj) i źródło. Dotyczy to oczywiście wykorzystania niekomercyjnego... gdyby kiedyś trafił się ktoś taki, kto chciałby utwory, utwór lub fragment utworu wykorzystać komercyjnie, to powinien wiedzieć, jak się do tego zabrać. 

© Limeryknięcia
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci